POWRÓT
     2012-10-08 00:00:00

Warszawa. Pomysł na szkołę i zdolnego ucznia.


W poniedziałek, 8 października, o godz. 11.20, w Centrum Nauki Kopernik Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz wręczy wyróżnienia szkołom, które wspierają uzdolnionych uczniów i prowadzą ciekawe, innowacyjne projekty.

Uroczystości wręczenia Certyfikatów „WARS i SAWA” oraz Honorowych Wyróżnień „Szkoła z pomysłem” towarzyszyć będzie pokaz popularno-naukowy „Ciśnienie, czyli 20 000 torebek cukru”. Przeprowadzając proste eksperymenty, animatorzy Centrum Nauki Kopernik wytłumaczą, czym jest atmosfera ziemska i co oznacza określenie „różnica ciśnień”. Zabiorą uczniów - obserwatorów w wysokie góry, na dno oceanu i w kosmos, by pokazać występujące tam zjawiska związane ze zmianami ciśnienia.

Programy WARS i SAWA oraz „Szkoła z pomysłem”, realizowane w szkołach w ramach „Polityki edukacyjnej m.st. Warszawy na lata 2008 – 2012”, mają na celu poprawę efektywności kształcenia i rozwijanie potencjału twórczego uczniów. Pierwsze certyfikaty przyznano we wrześniu 2010 r. Obecnie do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych uczniów należy już 86 placówek.

Natomiast projekt „Szkoła z pomysłem” ma na celu pobudzanie innowacyjności i kreatywności środowisk szkolnych, wyzwolenie ciekawych inicjatyw oraz integrację uczniów, nauczycieli, rodziców wokół realizowanych projektów. Szkoły mogą ubiegać się o przyznanie tytułu w pięciu kategoriach – „Szkoła z pomysłem” na: uczenie, kulturę, wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych, aktywność społeczną. Piąta kategoria ma charakter otwarty.

/fot. raciborek.pl//um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa - Hanna Gronkiewicz-Waltz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION