POWRÓT
     2013-08-29 00:00:00

Warszawa. Pierwsza godzina gratis, druga za złotówkę.


Dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków jednośladów. W piątek, 30 sierpnia, nie trzeba będzie płacić za pierwszą godzinę jazdy rowerem Veturilo, a druga będzie kosztowała symboliczną złotówkę. Uchwalę w tej sprawie podjęła dziś Rada m.st. Warszawy.

Zachęcam wszystkich mieszkańców do korzystania z naszego systemu wypożyczalni rowerów. Urodzinowe obchody Veturilo są do tego doskonałą okazją. Staram się, żeby rowerzyści mogli jeździć po stolicy w jak najbardziej komfortowych warunkach i korzystali z rowerów w codziennej drodze do pracy. – mówi prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

30 sierpnia bezpłatna będzie pierwsza godzina wypożyczenia, a nie 20 minut, jak dotychczas. Za drugą godzinę trzeba będzie zapłacić tylko „złotówkę”. Pozostałe opłaty się nie zmienią. Rowery, według preferencyjnych stawek, będzie można wypożyczać przez całą dobę, od 00.00 do 23.59. Wypożyczający znajdą w koszykach płytę-niespodziankę.

Na rowerach Veturilo będzie można wybrać się na wycieczkę, a z „rowerem towarzyszącym” na urodzinowy koncert do parku Fontann, na warszawskim Podzamczu. Przypominamy, że impreza rozpoczyna się o godz. 19.00 od występu Meli Koteluk i zespołu OCN, a kończy się tradycyjnym multimedialnym pokazem fontann.

Z Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo, korzysta na co dzień już ponad 144 tysiące osób. Rowery były już wypożyczane ponad 1,6 mln razy.

/fot. redakcja//um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa - Hanna Gronkiewicz-Waltz

CZYTAJ TAKŻE:

Warszawa. Kręć z Veturilo.

Konkurs na prowadzenie bosmanatu w porcie Czerniakowskim.

Warszawa. Zapraszamy na urodzinowy koncert Veturilo.

Veturilo ma już rok i ciągle się kręci!

Warszawa. Rowery powracają do łask.

Trasy rowerowe Hanny Gronkiewicz-Waltz.


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION