POWRÓT
     2017-06-03 00:00:00

Dzień Dziecka na Plaży Rusałka.


Sezon plażowy nad Wisłą rozpoczyna się od rodzinnego świętowania Dnia Dziecka na Plaży Rusałka nieopodal warszawskiego zoo. W niedzielę, 4 czerwca, zapowiada się słoneczny dzień z mnóstwem atrakcji i niepowtarzalną panoramą lewobrzeżnej Warszawy w tle.

Kto jeszcze nie odwiedził Plaży Rusałka zdecydowanie powinien nadrobić to w najbliższą niedzielę. Czysty piasek, zieleń i bogata infrastruktura sportowo-rekreacyjna sprawiają, że nie trzeba wyjeżdżać poza miasto, aby odpocząć od zgiełku i aktywnie spędzić czas. Z okazji Dnia Dziecka na odwiedzających Plażę Rusałka (zoo) czekają gry i zabawy dopasowane do różnych grup wiekowych.

W programie budowanie miasta z klocków LEGO, gra planszowa XXL oraz warsztaty artystyczne, w ramach których dzieci stworzą przestrzenne papierowe postacie inspirując się legendą o Warszawskiej Syrence.

Nie zabraknie także stanowisk edukacyjnych dla rodziców, gdzie odwiedzający będą mieli okazję uporządkować wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Otwarty zostanie również Misiowy Oddział Ratunkowy, w którym dzieci razem z pluszowymi pacjentami i rodzicami poznają zasady reagowania w obliczu zagrożenia. Każdy uczestnik otrzyma kolorowankę z numerem alarmowym oraz kartę wypisu misia z „MOR-u" wraz z wynikami badań.

– Plaża Rusałka to doskonałe miejsce naspędzenie czasu w rodzinnym gronie. W najbliższą niedzielę poza niespodziankami przygotowanymi z okazji Dnia Dziecka dostępne będą także stałe atrakcje plaży, takie jak strefa sportu, plac zabaw czy „żywa" altana wykonana z wikliny.Zapraszamy zarówno stałych bywalców, jak i tych, którzy dopiero odkryją to wyjątkowe miejsce – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy.

Na młodych plażowiczów czeka aktywny dzień pełen wrażeń, mnóstwo zabawy i upominki!

Zapraszamy do rodzinnego świętowania Otwarcia Sezonu Plażowego nad Wisłą!

Jak dostać się na Plażę Rusałka?

W trakcie sezonu letniego najlepiej dostać się na plażę bezpłatnym promem ZTM „Wilga", który kursuje na trasie Podzamcze-Fontanny – Zoo lub komunikacją miejską.

Najbliższe przystanki:
Przystanek Boleść (363 m) – autobusy linii: 118, 185, 385
Przystanek Sanguszki (505 m) – autobusy linii: 118, 185, 385
Przystanek Podzamcze (516 m – autobusy linii: 118, 185, 385
Przystanek Ratuszowa-Zoo (714 m) – tramwaje linii: 6, 20, 28
Przystanek Park Praski (766 m) – tramwaje linii: 4, 13, 20, 23, 26 orazautobusy: 160, 190, 527, N11, N16, N21, N61, N66, N71
Stacja Kolejowa Warszawa Zoo (1062 m)
Stacja Kolejowa Warszawa Wileńska (1352 m)

Przy plaży dostępne są również stojaki rowerowe.

/fot.redakcji//um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION